Eu zic sa nu ne panicam. Orice inovatie si inventie de-a lungul timpului a fost privita cu scepticism. Daca o sa dispara consolele ? Probabil. Dar daca va fi asa cu siguranta aproape nimeni nu le va simti lipsa. Si cine le-o va simti vor gasi alte aparate sa le bucure nostalgia. Fie originale fie refabricate. Cati simt lipsa pic-upului, casetofonului, magnetofonului, dvd-playerului, dvd- rom la laptop, monitor crt, flopy-diskului, aparat foto cu film, cd-playerului etc. Daca expereinta noua de gaming va fi mult superioara nu o sa regrete nimeni consolele...si cine e nostalgic va gasi metode sa le regaseasca. Si faptul ca vom plati abonament, alta panica. Cand televiziunea era transmisa prin aer cu antene pe bloc parea o prostie sa platesti abonament pt asa ceva. Acuma a disparut transmisia analogica, toti platim abonamente cablu/net, dar nu se plange nimeni ca era minunat sa te cateri pe casa sa reglezi antena ca sa scapi de purici, desi initial investeai doar in antena . Oricum, atata timp cat va exista cerere pt un produs el se va fabrica. La momentul asta eu imi doresc sa ramana consolele fizice in formatul actual...dar nu ma panichez daca vor disparea. Pt ca daca va fi asa nu cred ca le voi simti lipsa.