Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
Am vorbit si eu la suport acum si nu mi-a dat de inteles nici macar o secunda, ca ar fi ceva temporar.

Pur si simplu au blocat toate achizitiile care nu sunt facute cu carduri din Argentina. Nu are importanta IP-ul si nici tara in care esti sau nu.

Am inteles ca nici daca esti in vizita in Argentina si vrei sa cumperi ceva cu card din alta tara, nu poti face asta. Ceea ce e mega stupid...

Asta e ce am reusit sa scot de la tip:


Deci e destul de clar ca au bagat extra securitate si ca cel mai probabil, este ceva definitiv.
Ca fapt divers, nu am folosit niciodata VPN ca sa cumpar ceva si asta i-am tot zis, dar am folosit un VPN acum ca sa-i dovedesc ca nu pot cumpara nici macar daca am IP de Argentina.
Cand ai discutat cu suportul, au mentionat daca blocarea aceasta este doar pe Argentina, sau si pe alte regiuni? Intreb pt ca azi am incercat sa cumpar ceva de pe US si nu am reusit, cu cardul meu de la ING cu care pana acum nu am avut probleme timp de 3 ani (de pe US trebuia sa folosesc VPN ca sa pot cumpara, acum nici cu VPN nu a mers)