Quote Originally Posted by Xander Ro View Post
Cand citesc si vad US, UK, MUK, PUK si NUK si VPN si gift card imi vine sa vomit de la stomac si sa ma duc in fata cladirii Microsoft si sa fac greva foamei.

Nu ma gandeam ca ne apuca 2019 in aceeasi situatie, la gramada cu Venezuela si Ghana.

Ca sa revin on topic, aveti dreptate cu preturile pe UK, vor ajunge skyrocket dar asta e situatia... in continuare banii nostrii nu sunt buni si din pacate, nu suntem destui ca sa contam.

Am avut peste 3000 de views la articolul cu petitia online catre Microsoft si un numar record de semnaturi, 85.
Nu te omora atata cu RO vs lumea. Personal sunt mai sictirit de situatia economico-politica a tarii noastre incat problemele (minore de altfel) cu Xbox Live-ul de pe RO ma lasa rece... Si zic minore de ce:
- promotii mai bune/dese pe US
- rata de transfer $ - Euro - Leu iese probabil in minus pentru conturile de pe RO, ultima oara cand ma uitasem pe PS Store de RO preturile in lei nu erau atat de atractive
- cat timp pot cumpara direct de pe US nu vad scopul sa imi portez regiunea
- cu siguranta chiar daca ma portez (fizic, personal si definitiv impreuna cu familia de luna viitoare) in Germania voi pastra contul pe US pana cand nu va mai fuctiona si apoi il trec pe DE.

Dude las-o mai moale cu plansul dupa servere Microsoft si suport pe Romania, chiar e pacat, tara noastra la ce conducere are nu merita nimic, nici autostrazi cu bani europeni, nici spitale noi, nimic! Pur si simplu daca votam in contiunea PSD ne meritam soarta!

On-topic: saptamana asta, mai precis in 16 aprilie vor anunta ca incepand cu 7 Mai se va putea comanda Xbox S All Digital 1Tb. 250$ si vine cu 3 jocuri incluse pret recomandat. Cand vorbeau de "all digital" in 2013 lumea radea de ei, acum cu Gogle Sadia, cu Epic Store, cu Xbox X-Cloud si PS Now cine mai rade...[COLOR="Silver"]