Quote Originally Posted by djleo666 View Post
Dude las-o mai moale cu plansul dupa servere Microsoft si suport pe Romania, chiar e pacat, tara noastra la ce conducere are nu merita nimic, nici autostrazi cu bani europeni, nici spitale noi, nimic! Pur si simplu daca votam in contiunea PSD ne meritam soarta!
Nu sunt de acord cu treaba asta, sorry.
Eu ca si roman fac tot ce pot zi de zi ca sa NU imi merit soarta. Nu ma intereseaza ce face vecina care se bucura la 2 pui congelati.
Daca mi-e dat sa intalnesc 10 straini pe an in business trip fac tot posibilul ca sa schimb mentalitatea acelor oameni despre Romania.
Ca ne spalam pe dinti, ca nu candim la subrat, ca stim 2 limbi straine, ca nu spunem ca ei ca virgula capitala Braziliei este Rio, si asa mai departe.

Putin cate putin. Nu trebuie sa ne resemnam in spatele majoritatii covarsitoare, orice schimbare mica pleaca de la noi.

On Topic, treaba cu Xbox Live nu are nici o legatura cu virgula conducerea tarii, politicul, gradul de coruptie si asa mai departe. Nu ar mai fi avut Rusia Xbox Live niciodata, si exemplele pot continua.
Nu are nici o legatura, eu ca si roman consumator de Xbox am aceleasi, dar aceleasi drepturi ca orice alt european/"world-ian''

Quote Originally Posted by djleo666 View Post
cat timp pot cumpara direct de pe US nu vad scopul sa imi portez regiunea
Referitor la optiunea ta cu US ti-o respect, insa daca toata lumea ar face la fel (si din pacate majoritatea o face deja), Playstation Romania ar disparea usor usor pentru ca fara a ajuta marketplace-ul local nu sta nimeni pentru ochi frumosi.

La fel si cu Xbox, de ce preferi sa te bucuri la 5$ economie/luna cand poti sustine (ipotetic) regiunea ta? Nu e frumos sa faci parte dintr-o comunitate recunoscuta, e mai ok sa fi in acelasi lighean cu Yemen si cu Kenya?
Chiar ne acceptam asa de usor eticheta de "...si restul", pe banii nostrii?

Uita-te ca mai mult de jumatate de forum care au PS4 au conturi de US/UK, practic nu sustin cu nimic Store-ul local. El totusi rezista (inca, nu pentru mult timp) pentru ca sunt foarte multi alti useri care totusi au conturi de Romania si cumpara jocuri digitale de pe store-ul local.

Ca sa fie clar pentru toata lumea Playstation Romania & Store nu exista pentru ca se cumpara jocuri fizice din magazinele din Romania. Exista strict datorita celor care au conturi de PSN de Romania si care sustin Store-ul online, impreuna cu subscriptiile aferente.
Cine are impresia asta se afla in mare eroare si ne putem contrazice cu argumente politicos pe PM.

@Leo, nu te-am ''certat'', nu ma intelege gresit, mi-am spus doar parerea, ma poti contrazice oricand cu argumente.