Quote Originally Posted by razvanrazy View Post

Tu esti genul care sustine buticurile de cartier si cumperi TOT mai scump de acolo, doar ca sa nu moara, in loc sa te urci in masina si sa mergi la un hipermarket de unde sa iei totul mai ieftin si, probabil, mai proaspat?

Suportul oficial oferit pentru un serviciu online unei tari nu este butic de cartier. Este un drept, un respect si o recunoastere a banilor nostrii pe care o meritam.
Tie iti place sa ''locuiesti'' in Londra desi stai in Romania si ori de cate ori apari intr-un Leaderboard Online sa faci progress pentru UK? Mie nu, imi vine sa vomit de ciuda...

Nu se compara situatiile.

E ok ca alegem sa facem economie FIX in domeniul asta, care conteaza atat de mult pentru o companie in decizia de a oferi, sau NU, un suport oficial .
Sunt convins ca si daca prin minune, vreodata, MS va oferi Xbox Live in Romania, vor fi oameni care vor ramane pe cine stie ce alt marketplace pentru 3$ dodoasca.
Isi cumpara televizoare de mii de euro cu card avantaj, investesc bani in accesori & stuff dar cand vine vorba sa sustina un Store local, care ofera autenticitate si respect pentru noi ca si comunitate, se bucura la 3 chiftele.

Stiu ca ma lupt cu morile de vant, dar inca mai pot.

PS:
Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
5$ inseamna 2 cutii de lapte praf pentru copil.
As vrea eu, dar e aproape 10$ cutia. Sunt membru VIP la emag vine curierul aproape saptamanal .