Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
Nu prea inteleg, sincer, de ce-ti pasa asa de mult de unde ne cumparam jocurile, cat timp o facem si nu piratam.
Cred ca sunt sechele pe care noi, astia mai batrani, le avem ramase de pe vremea cand nu aveam nimic si stateam la cozi ore intregi de mana cu parintii pentru un salam.
Nu aveam voie nici macar meciuri la TV sa vedem, se urca tata pe bloc si tinea de antena ca sa vedem meciuri la bulgari.

In general ideea de a ma limita in a face un lucru ma nenoroceste. Eu daca acum in 2019, la varsta mea, traiam in Coreea de Nord eram ori la puscarie ori mort.
Nu am sa ma impac niciodata cu ideea ca daca eram slovac imi puteam face cont pe adresa bunicamii din Zilina iar pe mine ma obliga sa ma ascund cu adrese fictive.
Tot prin munca imi castig si eu acei bani, nu-i fur. Merit sa ma respecte si sa ma recunoasca si pe mine, ca nici holera n-am si nici un cap nu dau.

Eram realist si nu aveam pretentia asta daca traiam in Muntenegru spre exemplu, ca probabil acolo sunt 1000 de gameri toti, indiferent de situatia economica (motiv pt care nici tari superdezvoltate precum Islanda, Luxemburg, etc nu primesc servicii oficiale. They don't count).
Romania este totusi o tara ca o tara asa ... maricica, se vede pe maps fara sa dai Scroll, facem si noi parte din niste structuri globale destul de importante etc... nu merge.

Ma rog... ai inteles tu