Salut. Orice din seria Q, de la Q6-Q7 in sus. Eu am Q6, model 2018, dupa niste dezamagiri cu Sony Bravia seria XF (chiar am incercat, dar nu a fost sa fie). In general, sa te uiti dupa modelele care au cel putin 138 de cm diagonala, ele vin cu rata de refresh 120hz (se simte diferenta fata de 60hz). Ca sa fii sigur, consulta Rtings si DisplaySpecifications pentru detalii tehnice.

Eu sunt multumit de el, pentru ce il folosesc eu (PS4 Pro, Netflix, HBO Go, Amazon Prime, Spotify, filme de pe hard extern, etc). Are un meniu rapid super bine gandit cu care te obisnuiesti instant, telecomanda smart (nu la acelasi nivel cu cea de la LG, dar e buna). Chiar si pe partea TV se misca neasteptat de bine, fata de Sony, unde Android-ul isi spunea cuvantul si comutarea se facea foarte greu. Aspectul este foarte placut ochiului, materiale de calitate. Nu este bulky deloc, cat se poate de slim, mai ales pentru un non-OLED. Calitatea imaginii este peste medie, mai ales dupa niste "reglaje". Desigur, e vorba de gusturi aici, unii vor culorile sa fie suprasaturate, altii le vor cat mai aproape de realitate. Daca esti din categoria a doua, te duci pe Sony sau chiar LG. Reda continut 4K fara probleme, HDR 10, etc.

Consider ca este cea mai buna alegere daca nu vrei sa faci pasul la OLED din diferite considerente (frica de burn-in, diferenta de bani, etc).