Buna ziua , am o problema si nu stiu cum sa o rezolv, am incercat toate ideile pe care le-am vazut pe net, dar nimic. Am facut alaltaieri upgrade de la fiberlink 300 la fiberlink 1000 la rds special pentru ps4. problema este ca viteza la ps4 prin fir nu sare de 200 Mb/s, adica la fel cand aveam fiberlink 300, nu e nici o diferenta. Am facut testul si direct din ont si cu routerul tot prin lan. Prin wi-fi la laptopuri prind in jur de 150-160 Mb, fata de 100-120 Mb, cand aveam fiberlink 300, dar stiam ca nu am laptop preformant sa prind mai mult. Asa ca am chemat pe cineva de la ei sa testeze viteza, pentru ca eu nu aveam cu ce, ma gandeam ca e o problema la ont sau routerul meu , deoarece ps4 stiu ca duce mai mult. Surpriza , a venit baiatul de la RDS cu un laptop mai performant, a testat viteza prin fir direct din ont, in jur de 850 Mb , si din routerul meu in jur de 780 Mb . Iar cand am pus cablul in ps4 de fata cu el , tot la fel .. nu sare mai mult de 200 Mb . Nici el nu stie, dar a zis ca nu e de la ei, ca e in regula tot, ca mi-a si confirmat la laptopul lui. Deci cred ca mi.am luat o teapa facand upgrade-ul asta sau ce ceva cu ps4?