Nu s-a mai postat de mult aici. Mai joaca cineva pe PS3 sau ati migrat toti spre PS4?

Ei bine povestea mea e cam asa: am fost gamer pe PC pana in 2006 cand munca m-a acaparat complet astfel incat acasa deschideam calculatorul/laptopul doar pentru research sau a face bani rar cate un joc ocazional. Asta pana la sfarsitul lui 2018 cand, avand mai mult timp si la presiunile kinderului i-am luat cadou o consola Wii. Oricum are si laptop si PC si tableta si smartphone dar na... a vrut si el ce nu are. Rapid (in decurs de 2 saptamani), dupa ce ne-am lamurit de capabilitatile consolei Wiii am mai luat o consola, de data aceasta un Wii U pentru fecior, inca una pentru mine apoi in maxim 2 luni am luat si un PS3 slim 250GB second cu vreo 10 jocuri originale si doua controlere DS3, pe urma un PS4 slim 1TB tot cu vreo 10 jocuri originale si astea. Consolele PS3 si PS4 sunt nemodate si asa vor ramane.

Acum avand timp din belsug am inceput sa indragesc din nou jocurile astfel incat vreau sa recuperez perioada pierduta din 2006 si pana in prezent. Dar pana sa ma bucur de PS4 am zis sa ma bucur intai de PS3, existand multe titluri care inca merita a fi jucate si care vreau sa le joc asa ca am adunat peste 70 de titluri originale pe Blu-ray. Din ianuarie 2019 si pana in prezent am terminat de jucat Lego Indiana Jones, Tomb Raider si Heavy Rain iar in prezent ma chinui sa termin Uncharted 1 (pe urma 2 si 3), Wolfenstein The New Order si altele dar mai joc ocazional si pe Wii U. De jucat ma joc pe un TV LG 49UK6200PLA iar feciorul pe UN LG 32LF561V.

Joc de regula cam 1-2 ore pe zi dar in unele zile cand ma prinde valul joc si 6-7 ore cum a fost cazul cand am vrut sa termin Tomb Raider. Nu prea ma intereseaza multiplayerul... bine nici nu cred ca in cazul PS3 mai exista suport pentru multiplayer. De citit am citit complet acest topic pana pe la pagina 600 dar vreau sa citesc tot topicul. Oricum multe certuri off topic si inutile si multe intrebari puerile zic eu de genul: cum schimb HDD-ul, nu-mi merge controlerul, nu ma pot conecta la net sau alte nimicuri. Deh... "e multi" care n-au auzit de google.

Tardiv ma inscriu si eu in clubul PS3 si PS4 dar niciodata nu-i prea tarziu. Am 48 de ani, sunt inginer IT si va urez la toti "Happy gaming"!

Ca sa revin la topic... mai joaca cineva pe PS3 sau ati migrat cu totii pe PS4?