Single post: Ce ne-am cumparat azi - console

  1. #20392 SP
    Junior Member tony_roti's Avatar
    Partea a II-a:

    Ce urmeaza a fost consecinta directa de la partea de mai sus cu consolele Wii.
    Vrand sa testez consola baiatului inainte sa o pun sub brad si fiind la primul Wii, am omis sa asigur wiimote-ul cu strapul de incheietura mainii. Am jucat un pic de bowling si deodata... s-a produs dezastrul... A zburat wiimote-ul cu viteza direct in ecranul TV-ului, un LG din gama 2017 model 43UJ634V, 4K, ce nu implinise inca anul. Rezultatul se vede in fotografie. Cost paguba -2000 lei ca aveam si LG Magic Remote la el. Intr-un final l-am vandut cu 400 lei pentru piese. A trebuit sa vand si Magic Remote-ul ca nu se mai potrivea la TV-uri din gama 2018. M-a durut inima nu alta.

    Ca sa dreg busuiocul cum se zice, am dat fuga la Altex si am luat alt TV. Ca doar nu era sa fac sarbatorile fara. Am zis ca daca tot s-a dus sa iau unul mai mare asa ca am venit acasa cu unul nou sigilat, un TV LG 49UK6200PLA, 4K, gama 2018. Cum suportii cu care a venit depaseau dimensiunea comodei TV a trebuit sa mai comand un suport TV cu talpa Blackmount PTV 55". De asta pana a venit suportul a trebuit sa stau cu TV-ul pe podea vreo 4 zile. Cost distractie 1800 lei TV-ul plus 150 lei suportul.

    Concluzia: cand nu e cap... te doare la buzunar.
    Attached Images Attached Images p1040038.jpg p1040430.jpg p1040431.jpg p1040432.jpg