Single post: Ce ne-am cumparat azi - console

1. #20396 SP
    Junior Member tony_roti's Avatar
    Partea a IV-a:

Cum m-am lamurit si cu consolele Wii U cum sta treaba - adica in afara de cateva titluri mai serioase, foarte putine de asemenea, majoritatea jocurilor de Wii U se adreseaza copiilor fiind si nejustificat de scumpe - de aproape 3 luni fac si eu parte din clubul PS3. Cu o gama imensa de titluri lansate, nu se putea sa nu am si eu una. Mai ales ca preturile au scazut enorm. Stiu, cine mai cumpara PS3 cand aproape va aparea PS5 dar imi doream una nu ca sa o am ci ca sa ma pot juca. M-am documentat temeinic inainte asupra modelelor lansate dea lungul timpului si cam ce probleme au avut fiecare.

Am cumparat cu 500 lei de pe OLX (vanzatorul de la mine din judet cam la o ora de mers cu masina) PS3 Slim 250GB modelul CECH-2004B, DATE CODE 0A (ian.-mart. 2010), impecabila atat estetic cat si functional. Am luat-o cu 11 jocuri, 2 controlere DS3 si toate accesoriile mai putin cutia. Vanzatorul mai oferea in plus o chitara wireless Guitar Hero cu adaptor Redoctane si joc Guitar Hero si cablu adaptor Rocksmith Real Tone adapter cu tot cu joc. Vanzatorul a acceptat orice teste fiind de buna credinta. Jocurile pe Blu-Ray erau impecabile, unele din ele nefolosite. Cum nu ma pasioneaza muzica decat la nivel de auditie, ulterior am vandut chitara, cablu adaptor, jocurile Rocksmith si Guitar Hero, recuperand astfel 230 lei din suma cheltuita initial.

Asa m-am ales cu consola + 2 controlere DS3 + cabluri adaptoare + 9 jocuri originale la pret de 270 lei. Bine si motorina consumata dus-intors dar asta nici nu mai conteaza. Consola functioneaza impecabil. Nu se incalzeste excesiv si nici n-o auzi. Avea firmware 4.82 asa ca i-am facut ultimul update 4.84.

Desi am 48 de ani, in ultima fotografie e coltul meu de joaca sau cum imi place mie sa spun - "altarul meu"!
    Attached Images Attached Images p1040527.jpg p1040480.jpg p1040485.jpg p1040490.jpg p1040529.jpg p1040528.jpg