Da. Ai "dreptate". Esti super inteligent si se pare ca gandesti doar pentru tine. Ar trebui sa-ti mai cer niste sfaturi de viata. Cine stie, poate ajung si eu in punctul in care o sa-mi permit propria bula in care sa traiesc si sa vad totul roz. Poate chiar imi voi pune vreo icoana cu mustacios la care sa ma inchin in fiecare dimineata

În prezent, nivelul total al sumelor virate de Rompetrol Downstream către bugetul de stat (taxe, accize, TVA) reprezintă 50% din preţul final al benzinei şi 48% din cel al motorinei. În acelaşi timp, cuantumul accizei din preţul final al carburanţilor este 34% pentru benzină şi de 31% pentru motorină.
LE: culmea si eu sunt din Bucuresti si merg in Mega Image (deh, sunt peste tot si nu ai cum sa-i eviti) si Lidl si tot au crescut preturile. Am ajuns sa dau pe o legatura de ceapa verde sau ridichi peste 2 lei prin astea.
Nu mai zic de preturile din piete, unde e mafie pe care nu o controleaza nimeni. Pt ca fiecare trage pentru el. Pt ca deh, nu mai are nimeni frica de politie...

Sunt curios daca mergi pe strada cu ochii deschisi. M-am convins ca in magazine mergi cu ei inchisi...