Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
Esti dus cu pluta omule daca nu vezi scumpirile din tara din ultimii 2-3 ani. Cred ca e bine sa stai acolo in bula ta.

Ma uitam la profilu tau si scrie ca ai 40 de ani, dar nu zice si de unde esti. Desi dupa cum vorbesti de cola la jumate, eu nu cred ca ai 40 de ani.
Si nici nu cred ca esti bugetar, asa ca faptul ca tie ti-a "crescut simtitor nivelul de trai" nu inseamna ca a crescut datorita lu mustacios sau proastei aleia, ci pentru ca ai gasit o pozitie buna intr-o firma straina sau poate s-a nimerit ca fix atunci sa ai o marire sau o schimbare de job/pozitie.

Iar daca tu crezi ca preturile s-au umflat din cauza "privatului hapsan cu burta mare" esti super naiv. Toate preturile au crescut, logic, din cauza cresterii preturilor carburantului. Care se reflecta in tot restul.

Un plin de benzina, pe care acm 2-3 ani il faceam cu 200 lei, acum il fac cu 320-350 lei. Si am aceiasi masina de 5 ani.
Un cos de cumparaturi cu aceleasi alimente, chiar de la aceiasi producatori (deh, suntem constanti in familie) saptamanal, pe care inainte dadeam 150-200 lei (cu tot cu "ceva bun" de baut sau dulce, sau whatever) acum ma costa minim 300 lei. De mentionat ca fac cumparaturi 95% doar din Auchan, Carrefour sau Cora. Iar comparatiile pot continua fara probleme.

Nici nu vreau sa intru in alte detalii pe care le-ai zis tu acolo, pentru ca simt ca vorbesc cu un perete intr-o camera fara ecou.
E fostul user catalineatza, cel care a fost banat de n ori pentru tâmpenii, trolling, flame.