Quote Originally Posted by Dj Mo View Post
Ca sa testezi lasa un ping in yahoo.com (sa scrii yahoo.com nu www.yahoo.com) si vezi daca pierzi pachete. Daca nu pierzi, cauta pe router DMZ si activeaza-l pe ip-ul consolei. Daca pierzi, da un restart la router (scoate-l din priza cateva secunde). Daca dupa restart continua, reseteaza routerul (este un orificiu mic in spate) si refa toate setarile inclusiv acel DMZ activat pe ip-ul consolei. Daca probleme continua si dupa ultima operatiune, contacteaza ISP-ul.
Am facut toate chestiile astea ( check postul meu de mai sus putin ). Problema e ca deocamdata apar probleme doar in Killzone 2, si aici depinde de noroc, cateodata joc 6 ore fara probleme alta data imi tot da network error 8013. Am pus ipul consolei pe DMZ. Am dat 100 de restarturi la router, daca ii sun pe cei de la RDS ce le pot spune?

Quick edit, la DNS servers in PS3 ce sa pun? Ca am gasit 10000 de lucruri diferite pe net si cu niciunu nu mi-a mers. Am incercat sa pun ce-mi apare pe PC cand dau run ipconfig, am incercat sa pun ipul routerului(default gatewayul).