Pai anul trecut a fost hype-ul pe licentele UCL si EL ca au pus ei mana pe ele dupa ce sarmanii de la Konami nu au putut sa faca ceva bun cu ele. Acum, FIFA Street, ca asta se cerea de mult (cam cum se cere si Skate 3). Plus o sa adauge niste slide-uri cu mizeriute gandite de un copywriter obosit de printr-un birou din Canada ca ar suna bine, gen, intelligent movement sau precise decision, bla bla bla si gata promovarea.

Din ce zic ei, cica mai lucreaza la acel Timed finishing ca este super OP sau faza cu dribbling-urile in cascada, care nu au nicio legatura cu realitatea. Oricum, asa cum a mentionat Razvan, o sa fie un demo dragut, ca in fiecare an, lucru ce se va reflecta in prima saptamana din joc, pana cand se vor plange oamenii pe forumuri ca Aubameyang nu mai spulbera tot cu pace sau nu se pot apara cum trebuie si pierd mereu. Si EA cum nu vrea sa supere clientul care baga bani grei in UT (aproape 1 Miliard anual), se va conforma si vor face jocul in ceea ce este an de an, un gunoi scriptat menit sa te tina legat. Poate pica o carte colorata si frumoasa!

Nu mai joc UT de vreo 2-3 ani, este o pierdere de timp si nervi. Script la greu, carti peste carti, in fiecare zi aproape trebuie sa faci challenges sau chestii pentru ca daca ratezi o carticica, poate nu o mai prinzi, mai ales ceva super OP. Sau ma rog, bagi bani sa il cumperi asa. Pentru multi a devenit un fel de job. Eu il cumpar strict pentru singleplayer, rar ceva de genul head to head, dar cel mai mult pentru serile cu prietenii, unde evident ca se lasa cu scantei, dar macar acolo stiu o treaba si nu ma enervez la fel de tare ca o sesiune de online cand dai de lag cheaters, d-aia de se uita la fiecare reluare, d-aia cu dab si mai stiu eu ce alte chestii super agasante meninte sa te enerveze. Macar de ar concentra si ei o mica parte din toti banii aia pe care ii fac si in Career Mode, care este mort si ingropat. Nimic, nimic.

Daca vreti sa mai schimbati aerul, dati o sansa si PES-ului. Nu e inca ce trebuie, dar gameplay wise este foarte satisfacator.