Stiu ce zici, sunt multe jocuri clasice care merita sa fie rejucate, atat pe console cat si pe PC. Mai ales daca le-ai jucat cand erai mai tinerel. Acum le-ai vedea cu alti ochi (cum este valabil si la filme, cand prinzi alte nuante). Ca sa nu mai zic de multe jocuri FTP care iti ofera content bun, deci ai ce sa joci, chiar si pana la jocurile pe care dai ceva banuti. Timp sa ai si dispozitie. Plus, HD texture packs pe ici pe colo Oricand voi prefera sa rejoc ceva de calitate in detrimentul unui joc mai nou care te pune sa aduni 100 de nasturi, 100 de fulgi de gaina si 100 de picioare de iepure, doar pentru a mari artificial durata acelui joc, punandu-l sub titulatura RPG (my ass).

Culmea, cred ca acest joc chiar nu cred ca se adreseaza celor care nu sunt fani. Se va vinde bine pentru ca este SW si pentru ca este "linistit". Cu siguranta nu o sa faca valuri negative, ca alt joc infam, de acum. Nici nu cred ca o sa-l iau, ca sa fiu sincer. Dar, obiectiv vorbind, cred ca arata decent, nici chiar a joc de 2010. Nu este eye candy, nici pe departe, dar nici nu cred ca asta cauta. Probabil vor sa faca o experienta SP care sa satisfaca majoritatea, doar doar mai spala niste rufe murdare.