MonkY:

Stiu cum functioneaza aceste lucruri, eu eram cel care pe threadurile de TV tot specificam importanta acestor aspecte. Inainte sa imi iau TV umblam prin magazine cu un laptop conectat la HDMI pe inputlagtest.exe si facut foto la 1/4000 sa fac diferenta dintre ele.

La XboxOne dpmdv BC este inutil, nu exista niciun motiv rational pentru care cineva care are deja un 360 sa joace jocurile pe One.
Am dubluri la anumite jocuri de 360 pe care le-am testat simultan pe TV, televizorul dat pe GameMode, oprita orice fel de procesare. Diferenta enorma, am testat atat de amanuntit COD:BO si RDR, singurele jocuri unde am 2 exemplare.

Si ca asta nu era indeajuns, mai este o problema la analog-stick-uri, deadzone-ul este diferit intre 360 si one, alt lucru care scade calitatea gameplay-ului. La BC este un deadzone considerabil!

Sunt si pe google foarte multe cazuri in care se vorbeste despre treaba asta insa https://www.google.com/search?q=xbox...hrome&ie=UTF-8 si pe youtube, sunt facute comparatii pertinente in legatura cu aceasta problema insa in continuare consider ca se discuta foarte putin despre aceasta problema si din aceasta cauza sunt sanse minime sa se rezolve.

Problema clar nu se pune intre faptul daca pe BC exista sau nu inputlag, este clar ca exista insa aici conteaza cat de tare este afectat fiecare de acest lucru. Sunt persoane care nu baga de seama aceste lucruri si joaca anumite jocuri de 360 pe One, considera ca totul a fost ok insa nu iau in calcul ca daca ar fi jucat pe 360, experienta ar fi fost total superioara.


Pentru mine si pentru alte X-mii de oameni pe care ii deranjeaza aceasta problema, BC pe One este mort. Sper totusi ca in generatia urmartoare sa se faca HardWare acest lucru, cum este de exemplu Wii cu WiiU, jocurile ruleaza IMPECABIL!