Nici eu nu cred treaba cu Liga 1.
Si anul trecut au spus (tot aia parca) ca va fi CFR Cluj la Rest of bla bla si nu a fost.

Este jenant, nu avem ce cauta noi acolo...un campionat mai lipsit de personalitate ca oricand, cu jumatate echipe satesti sau din Ilfov...
Au distrus Rapid, au distrus Steaua, Dinamo se chinuie acum sa o distruga si vor reusi, Craiova e U sau nu e U ca de fapt e CSU cu U din a... marile orase cu traditie in fotbal zac in ligi divizionare in timp ce Romania poarta pe tricou acelasi sponsor precum DR Congo dupa 30 de ani cu Adidas.

S-au chinuit sa distruga fotbalul romanesc si au reusit, cel putin imaginea lui.
S-a terminat acu’ meciul cu chiu cu vai, stau sa am emotii ca echipa campioana a Romaniei se califica IN TURUL DOI al preliminariilor champions league. Campioana unei tari care are trofeul in palmares, tara care in 2008 dadea doua echipe in grupele CL.

Suntem singura tara din Estul SI CENTRUL Europei alaturi de Serbia care avem Champions League in palmares si in loc sa ne mandrim cu acest simbol national noi o taram in muci si flegme si ne comportam ca niste prosti ai vietii ce suntem si am fost mereu.

Apoi cand trecem granita la “OLinclusiv” (ca acolo ne place, sa turnam bere sa mancam pana crapam si sa ne bashim pe urma pe sezlong cu ochelarii de soare sub umbrela la umbra, in loc sa vedem si noi o Petra, un Bled, un Hermitage, un loc cu importanta istorica sau arhitecturala) ne miram ca ipocritii de te-miri-ce piatra sau copac din care au facut “astia” muzeu.
Astia = orice tara intreaga la minte care stie sa isi aprecieze valorile si mai mult, care face din kk -> bici, pentru imaginea ei.
Astia = Aia la care mereu este altfel decat “la noi”. Aceasta expresie “la noi”, mereu pe buzele tuturor romanilor care vad cum fac altii dar ei nu fac nimic, asteapta ca piftia pe tava sa faca altii pentru ei, sa li se dea moKa ca de, sunt descendenti ai lui Burebista si li se cuvine totul.

Lua foc Serbia din temelii si Europa jumate daca se atingea cineva de simbolul numit Steaua Rosie Belgrad.
La noi... branza sa fie din plin si sa vanam ieftinaciuni pe net, shaorma cu de toate si cosciuge pe 4 roti neaparat Diesel CaKonsuma putin “frrrrate”.
Da-le dreaqu de simboluri nationale, sa le desfiintam daca nu-s cu maioneza.

O natie de slugi si de branze mirosinde care ne bucuram mereu la trei batoane in loc sa avem putina demnitate si sa tinem la imaginea noastra.

Noi suntem tara unde mereu si fara exceptie vara e prea cald si iarna e prea frig, tara vesnicilor cunoscatori de orice si ATENTIE, singura tara din lume unde toti taximetristii sunt foste somitati, cunoscatori de orice dar care.... din varii motive, fac doar taximetrie, nu altceva.

Hai cu FCS MS SMS UCS GGS in Fifa. Daca mai erau unii care nu radeau de noi ca nu aflasera sa o faca acum.

Scuze, am avut emotii mari cu Astana si sunt si racit si nu pot sa fumez ceea ce este ingrozitor