1) un sfat folositor pentru unii:

Am avut abonamentul GamePass 3luni, prinsesem acum 3 luni o oferta buna insa uitasem sa dezactivez automatic-renew.

Primesc ieri mail ca mi s-au extras de pe card 125ron, echivalentul a 3luni de gamepass. Intru in contul de xbox si nu era niciun fel de optiune de primit banii inapoi. Desi in mare parte era vina mea, am incercat sa sun la Microsoft sa le explic situatia si daca imi pot da banii inapoi, daca as fi vrut in continuare GP as fi luat UltimateGP si ieseam mult mai ieftin.
Sun la 0212047015 iar un domn foarte amabil imi explica ca el nu ma poate ajuta cu aceasta cerere insa daca sunt dispus sa vorbesc in engleza, imi poate face legatura la alt sediu (Microsoft Maroc) . Dupa o convorbire de 27 de minute, totul s-a rezolvat!

Daca vi se intampla si voua sa uitati sa dezactivati automatic-subscription, exista aceasta modalitate de a primi inapoi banii!


2) Si-a cumparat cineva Ultimate GamePass oferta la 1e dupa data de 04 iul? Microsoft spunea ca acea oferta este pana in acea data insa pe consola inca imi apare ca ar fi valabila oferta. Pe site xbox.com insa nu.