Quote Originally Posted by Xander Ro View Post
Sigur ca nu e greu dar nu este interesant pentru ca fan base-ul sunt copii care il vor neaparat pe Ronaldo in echipa lor de UT si quit-erii care dau disconnect la primul gol primit iar acel sistem de care vorbesti nu ar aduce valoare pentru ei, ar sta mai mult sa calculeze penalitati la disconnect decat sa faca mentenanta la jocul in sine.

Pe langa aia, suntem si noi astia care jucam Fifa pentru placerea fotbalului. Eu il joc pentru placerea de a juca fotbal, nu din aceeasi perspectiva din care joc Days Gone spre exemplu, pentru valoarea jocului in sine.
Eu nu vreau sa 'ma joc' fotbal, eu vreau sa joc, pe cat posibil, fotbal (ceea ce fac si in viata reala cand am timp).

Nu este vina nimanui ca EA o are mare si ca singura lor concurenta este... hai sa nu starnim un flame
Nu e chiar asa cum zici. Se vede ca nu joci deloc online, iar cand joci amicale sau cu prietenii, treci peste neajunsuri si glitch-uri de dragul distractiei.

Spre exemplu, pana in urma cu cateva luni, puteai da gol dintr-un anume sut dintr-o anume pozitie langa careu. Si de fiecare data, daca prindeai poarta, era gol. Tu daca faci/primesti asa ceva cand joci cu prietenii, ti se pare foarte tare, va felicitati si continuati meciu.
Dar cand joci online cu un ratat care are echipa de legende in care a investit milioane de coins si vezi ca e praf dpdv fotbal dar ajunge mereu in acelasi loc si-ti da acelasi gol, atunci nu mai e asa fun.

Daca ai juca online, F.U.T sau chiar co-op ai vedea ca dai zilnic peste zeci de cheateri sau de oameni care profita de orice glitch posibil, doar ca sa castige.

Si daca EA a reusit sa elimine faza cu lagg switch (lucru care m-a facut sa renunt la FIFA 18), acum au alte metode de a te face sa spargi TV-u.

Nu uita faptul ca FIFA 19 a fost votat drept cel mai prost FIFA ever.
Ce a iesit initia (demo + ~prima luna de joc) este departe de ce a ajuns acum.

Nu mai zic de faptul ca, daca joci F.U.T. o sa vezi ca piata e controlata de ei sau de echipe care se ocupa cu asa ceva (si care fac bani seriosi din asta). Chiar lunile trecute am citit despre un caz (din UK parca) cu o firma care doar asta facea. Isi faceau oamenii echipe si stateau non stop sa cumpere jucatori mai cautati si odata ce aveau fff multi, cresteau pretul pietei. Daca nu ma insel, sunt pe la inchisoare toti oamenii aia, inclusiv angajatii.

Un prieten foarte bun care e obsedat de joc, mi-a zis chiar saptamana trecuta ca l-a urmarit pe van Nistelrooy 2 zile, ca sa vada cam care e pretul pietei si era in jur de 500.000. Iar cand s-a decis sa-l ia, pentru vreo ora nu a gasit niciunu, iar dupa aia au aparut toti la ~650.000.

Si te intrebi "ce mare chestie? sunt doar bani virtuali" in care investesti zeci, poate sute de ore, iar aia care fac magariile astea, dupa ce au facut 2-3-5-10 milioane coins, pun contul la vanzare si se umplu de bani.

Si e frustrant ca tu, care vrei sa joci de placere si mai esti si bun la asta (nu e cazul meu, eu sunt cel mult mediocru, d-aia mi-a fost si usor sa ma "las" de jucat online in F.U.T. si continui sa ma joc doar co-op cu tipu asta care cam tine echipa ), sa vezi ca altii isi bat joc de jocul tau pentru niste bani.