1. Cu ce echipa joci? Eu ratez destul de multe pase cu MU in demo(PA1), de exemplu si nu sunt un incepator.
2. La pasele manuale nu te mai astepta sa ajunga mingea la tine, trebuie s-o intampini tu.

Zici ca gameplay-ul este mecanic... priveste un joc la tv si joaca apoi un PES/FIFA, spune-mi care se simte mai aproape de ceea ce este la TV.

Faptul ca ti se pare mecanic sau usor (desi eu nu sunt de acord), nu inseamna ca-i arcade. Totodata, ma uimeste faptul ca spui ca-i DOAR foarte putin diferit fata de Fifa...

Ma uimeste pentru ca se joaca diferit din atat de multe puncte de vedere, incepand de la simplul fapt ca balonul nu este legat printr-o ața invizibila de jucator si terminand cu faptul ca nu poti dribla ca bezmeticul in careu asa cum se intampla la Fifa.

Ma repet, poate tie nu ti se pare mare diferenta pentru ca tu continui sa-l joci precum joci Fifa (este singura explicatie desi nu are logica, in PES nu faci nimic daca-l joci precum Fifa). Din pacate, nu stiu sa te fac sa intelegi cum ar trebui sa-l joci.


Sent from my iPhone using Tapatalk