Din ce stiu, comunitatea PESRomania se ocupa cu Liga I de la noi, cel putin asta a facut anul trecut pentru PES 2019, dar nu au echipele din ligile inferioare. Ar fi dragut sa se ocupe cineva de asta, sa faca toate echipele de traditie (U Cluj, UTA, Poli, Farul, Petrolul, Rapid, Steaua, FC Arges, etc), dar cred ca ar fi cam mult de munca si nu cred ca sunt asa multi cei care contribuie efectiv. Plus ca nu stiu cum ar putea sa le bage in joc, poate doar la Rest of the World si ar fi cam degeaba, ca nu ai putea sa joci career cu ele fiindca nu ai liga intreaga. Pentru a-i urmari pe baieti - https://www.pesromania.org/. Poate se gaseste vreun alt fan care sa faca kit-ul si sa il bage in joc, nu este chiar asa greu, mai ales ca se gaseste pe net kit creator si poti importa.

Eu personal nu sunt cu Liga I asa tare, mai intereseaza mai mult celelalte campionate, de asta am luat membership pe PESuniverse. Mai sunt si alte site-uri unde se gasesc patch-uri gratis si sunt bune si alea (PESpatch, PESgalaxy, etc), in mare masura, doar ca aceasta comunitate este foarte dedicata si chiar se vede ca le place ceea ce fac. Merita sprijiniti pentru efortul depus si toate update-urile pe care le aduc in decursul anului.