Quote Originally Posted by JohnnyUSA View Post
Nu mai exista oameni seriosi si dedicati. In 2006, de ex, eram vreo 7. In 2013 eram 18!!! (in echipa), lotul s-a subtiat drastic incepand cu 2014 (doar 6!), apoi, in 2017 (3) iar in ultimii 2 ani suntem doar 2.


Ideea este ca sunt satul de oameni neseriosi care fac treaba pe jumatate sau te lasa cu ochii in soare in timp ce lucrezi la un patch pentru ca... nu mai are chef. Probabil multi nu rezista pentru ca standardele de calitate sunt destul de ridicate si nu-mi place sa facem munca de mantuiala. Unii nu rezista "stresului", habar n-am.



Eu sunt genul de om caruia ii plac lucrurile bine facute si daca-mi demonstrezi ca faci doar cu jumatati de masura, nu are sens sa continuam. Drept urmare, e greu sa gasesti oameni compatibili cu ceea ce se vrea la PESRomania, de aceea, am renuntat. Am ramas 2, care facem treaba asa cum trebuie (consider eu) si aia e.

Ati avut echipa maricica, pacat ca s-a redus asa drastic. Bine, pe undeva probabil ca este de inteles, pentru multi intervine viata personala, cariera, copii, probleme, etc, si pasiunile se duc mult in spate. Mi se pare normal sa aveti un standard si sa mentineti steagul sus asa. Daca nu se va mai putea la acel nivel, puneti punct si aia e, dar macar stiti ca ati facut un lucru cat se poate de bine. Genul de oameni care fac lucru de mantuiala sau te lasa pentru ca nu au chef este destul de des intalnit peste tot, la orice loc de munca. Timpul trece, leafa merge, fac minimul necesar pentru a nu se stresa prea tare, sau isi baga picioarele si nu se mai duc la munca fara sa anunte si faca ceva amiabil, etc.