Da, eu de cele mai multe ori sunt sceptic cand vine vorba de corectitudinea producatorilor si ma gandesc ca omit sa mentioneze chestii. Pana la urma, de unde stim daca ii verifca cineva? Nu cumva ung niste maini sa nu dea mai departe aceasta informatie? E complicat rau, dar na, mergem pe mana lor.

Legat de chestii proaspete, ma refeream mai mult la legume, sa ai de undeva unde sa ei cat de cat proaspete si nestropite. Sunt destule babute si mosi legit prin pietele noastre, doar ca numarul samsarilor este mai mare si uneori chiar nu mai poti sa faci diferente. Legat de fructe ,eu recomand, acolo unde se poate, sa se decojeasca. Coaja e data cu multe substante care ajuta la stralucire si aspect overall, appealing. Dar stim foarte bine ca pot fi nocive pe termen lung. Eu sunt fan mango, de asta mentionez, dar da, sunt multe legume pe care le poti consuma si sunt sanatoase.

Aparat de gatit cu aburi am, l-am folosit foarte mult la inceput, acum mai rar, dar intr-adevar, ies chestii bune cu el. Tigaia de care spui nu am folosit, dar vazusem ceva despre ea. Will check it out.

+1 la ideea de mancat sanatos pentru ca..asa te simti si mai bine si organismul tau se simte mai bine, nu pentru ca ai fi bolnav. Nu o sa mint, uneori mai gust si eu niste lucruri pe care in mod normal nu le mananc (o data pe luna sau ceva de genul, mai mananc cativa cartofi prajiti, iau o gura-doua de suc cu acid, mancare cu sos mai greu etc), dar cum ai spus si tu, atat timp cat nu scapi in ele ca vaca in lucerna, it's all good. Trebuie doar sa fie ceva echilibrat. Legat de paine, acolo mananc cateva felii pe zi. Nu e buna, incerc sa iau integrala si intotdeauna o bag la toaster.

PIZZA! Yes! Eu si concubina facem pizza destul de des, mai ales ca poti sa alegi ce sa pui in ea dupa bunul plac, dupa ce iei ingrediente bune. Intotdeauna blat subtire, mozarella, ton bucati in suc propriu, masline, niste porumb, cascaval ras...deliciu. I agree 100 %.