Asta e doar o parere. Am prieteni care au jucat sute de ore de NMS la lansare si le-a super placut.

Scam era daca nu era nimic jucabil. Dar de fapt totul a fost asa cum au promis ei, doar ca nu era asa mare varietate de planete (sau poate din miliardele alea nu gaseam noi ce trebuia) si nu jucai efectiv cu alti oameni (cel putin asa se spune).
Personal m-am plictisit de joc dupa vreo 10h, dar asta pentru ca pe mine ma plictisesc teribil jocurile astea mega repetitive.

In rest, din ce stiu eu, asta au prezentat initial si asta au lansat.

Reclama mincinoasa fac absolut toti intr-un fel sau altul. Diferenta e ca mult prea putini repara si chiar imbunatatesc jocul respectiv.

Ideea e ca jocul in stadiul actual depaseste orice reclama i-ar fi putut face ei in urma cu 2 ani si daca erau baieti destepti, lansau NMS2 cu toate aceste features sau cereau bani pe aceste ultime 2 DLC-uri masive si gata.

Trebe sa incercam sa vedem diferenta dintre anumite studiouri/jocuri. Nu putem sa le punem in aceiasi oala pe toti.

Mie-mi “place” teribil trend-u asta prin care toata lumea critica vehement, as putea spune chiar hate agresiv, toate jocurile care apar, doar pt ca nu sunt neaparat genul lor sau nu atinge toate punctele pe care si le-ar dori ei.

Am auzit placa asta cu “d-aia se duce industria pe p..a” de mi s-a acrit.
Mai schimbati si voi discu si daca nu va place ceva, mergeti mai departe.