Quote Originally Posted by SublimingSun View Post
Off: nu stiu anul cui este/ va fi, wahtevs, dar eu intentionez sa-mi iau PS3 pt. Heavy Rain (stiu ca sunt si alte jocuri super tari, dar that's not the point, pe ala il consider a must indiferent de alte considerente).

On: I Am Alive va fi ceva gen Afterworld (daca se uita cineva la el pe AXN Sci-Fi), serial super tare (animatie...).

Spunea cineva mai sus ca nu vrea grafica realista, I, for one, welcome it. Abia astept jocuri care sa arate ca filmele (iarasi, din ce am vazut grafica in Killzone 2 PS3 e aproape acolo ), pentru ca in momentul ala entertainment-ul asa cum il percepem noi va fi cu totul altfel... Inchipuiti-va ca aveti posbilitatea ca, vazand un film la televizor, sa puneti mana pe controller si sa schimbati finalul. N-ar fi tare?
Ma refeream ca mi-e dor de grafica unui joc care sa nu ceara mult,dar sa te distreze. Oricum,nu imi pare rau pentru grafica de gen Assassin's Creed,GTA 4,Protoype,etc.. Pe mine Crysis,Far Cry 2 si majoritatea jocurilor cu cerinte grafice mari m-au dezamagit.Adica,grafica si ... atat[ma rog si gamplay si arme si chestii care bubuie,dar ..]? Story aproape de 0.Mie chiar nu mi-au placut jocurile astea.