Si eu sunt gigist de cand ma stiu, am avut parte de meciuri bune si dupa 2006, participari in Europa League okay, nu fantastice, cu cateva primaveri europene. Doar ca in ultima perioada Gigi a cam luat-o razna, adica mai ceva ca inainte. Speram ca dupa inchisoare sa se mai linisteasca dar face opusul. Cred sincer ca sunt jucatori tineri si chiar buni cu potential in lot, chiar daca au evolutii de toata jena, mental sunt la pamant.
Cred ca acum avem noroc mare ca in tara ii mai avem pe Dan Petrescu si pe Hagi (chiar daca nu a prins Europa League o poate face in urmatorii ani). De altfel se putea face performanta (adica sa prindem macar niste grupe) si cu Reghe, Sumudica, Olaroiu, Lucescu dar au stiut ei de ce au plecat.


Legat de Fifa, da, vom vedea pe Dinamo in Champions League.


PS: Nu cred ca FCSB a adus o rusine ca a pierdut cu locul 5 din Portugalia unde in top 4 e Benfica, Porto, Sporting, Braga. E rusinos cum au jucat (sau cum n-au jucat), scorul de 1-0 e nesperat de bun, putea sa fie 3-4-5 la 0 lejer. Stii cum e, orice adversar sa ai de calibrul lui Real dar macar un sut-doua la poarta, o ocazie macar decenta tot sa ai, dar aici nu s-a pus problema.