Single post: 100% Trophy & Achivements Completionists Thread

  1. #2655 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    PS Plus games cleanup

    Detroit
    Am avut noroc ca desi l-am jucat fara trophy guide prima data, s-a intamplat sa iau deciziile astfel incat sa pot face cleanup cu un singur playtrough. Ar fi fost prea plictisitor sa il joc a 3-a oara. Oricum mi se pare de prost gust ca trofeele unui joc sa iti impuna ce decizii sa iei intr-un joc de genul asta.

    Burly Men At Sea
    Un point & click foarte simpatic, fairytales cu marinari, gratis la plus si platina de 1 ora si jumatate. M-am distrat cu el.

    Aer
    Cu asta nu m-am distrat. E un joc cu poveste aproape inexistenta in care nu faci nimic. L-am luat pentru ca parea artistic, dar pe la jumatate mi-am dat seama ca nu e nimic de capul lui si l-am terminat strict pentru trofee. Csf, asa-i cand ai OCD. Macar nu dureaza mai mult de 2 ore.

    Child of Light
    De obicei nu ma intereseaza sa fac 100% in jocuri care nu au platina, cu atat mai mult intr-un turn based combat (nu le suport). Child of Light a fost insa foarte frumos, ma bucur ca m-am hotarat sa il incerc.

    Tropico 5
    Desi platina e ultra rara, jocul nu are cine stie ce dificultate. Cred ca multa lume il abandoneaza repede pentru ca are un learning curve brusc, am fost nevoit sa caut diverse informatii pe forumuri ca sa fac fata primelor misiuni. Dupa ce m-am obisnuit cu el a inceput sa imi placa tot mai mult, are mecanici surprinzator de complexe si realiste. Trofeele multiplayer nu cred ca sunt posibile fara boosting acum (no playerbase), dar au durat doar 30 de minute.

    Urmeaza DMC 5, doamne-ajuta.
    Attached Images Attached Images capture.jpg