Xander iti inteleg perfect pozitia. Din acelasi motiv nici eu nu am spus mare lucru despre joc, am subliniat doar problemele din weekend in MP.

Cand am vazut prima oara Gears 1 la un prieten ( Babulu, se stie el ) mi-am dat seama ca va fi ,,acel joc,, ! Datorita lui mi-am luat Xbox 360 si tot datorita seriei, principala mea consola este cea de la Microsoft.

Revenind la joc si lasand la o parte campania unde si eu sunt cel putin la fel de subiectiv si imi place foarte mult (atat cat am jucat), precizez ca au rezolvat problemele in MP ranked si conexiunea este stabila.



Voi incerca sa spun doar ce am vazut eu diferit de 4 si ce nu imi convine in clipa de fata.

Cine este familiarizat cu 4 o sa vada mici schimbari de gameplay in MP (pe care culmea mi se pare ca nu le regasesc in campanie) , cu care inca nu m-am acomodat. Feelingul este putin diferit, in sensul ca nu imi este inca clar atunci cand am gnasherul ce damage face asa cum simteam in 4. Ma enerveaza acel kill cam pe care mi-ar placea sa il pot dezactiva si ma irita cel mai mult acel ecran care se face ingrozitor de rosu in clipa in care esti pus jos.

Lancerul mi se pare mult prea puternic, sper sa-i mai taie putin din avant.

Hartile sunt foarte putine , insa bine echilibrate . Sper sa reintroduca macar Gridlock,Checkout si Raven Down pentru ca fara ele ,,viata e pustiu,, .

Intr-o scurta concluzie si pentru mine jocul e GOTY fara nici un dubiu.