Quote Originally Posted by JohnnyUSA View Post
Asta-i parerea mea personala si asumata:
https://www.pesromania.org/articole/...zi-singur.html

@razvan, nu-i adevarat, el bate campii cu gratie, ca de obicei, dar nu intru in amanunte, sunt satul pana peste cap sa-mi pierd vremea cu incuiati ca domnul in cauza.
Parerea ta ca eu bat campii, asa cum este parerea mea ca tu bati campii. PES este simulator de divizii inferioare, unde se dau pase gresite la greu si se rateaza la greu. PES e simulator de fotbal doar din controller (controller-related), pe terenul din joc nu e simulator (e simulacru). FIFA e simulator pe terenul din joc (asa cum ar fi trebuit sa arate fiecare meci in parte din realitate), dar nu din gamepad.

Legat de articolul pe care l-ai scris - sa stii ca in fotbalul reala exista blaturi, exista jucatori care nu sunt multumiti de anumite chestiuni, exista rivalitate intre jucatorii din teren (care sa dea mai repede gol sau care sa tina cat mai mult de minge sa dribleze), exista jucatori care isi lucreaza antrenorul, s.a.m.d. Exista jucatori, gen El Nino, care nu vroia sa dea goluri pe final de cariera, asa cum a existat jucatorul atacant Tatu la FCSB care nu dadea niciodata gol. Daca tu asa ceva vrei de la PES, nu este de mirare de ce la FIFA sunt o gramada de doritori, iar la PES foarte putini.

Ai incercat FIFA pe manual sa vezi cum e cu fizica mingii si celelalte chestii?