Quote Originally Posted by JohnnyUSA View Post
Culmea este ca pe offline chiar este mult mai bun decat seriile anterioare(am testat putin aseara), nemultumirile mele vis-a-vis de online, raman.

Drept urmare, cei carora le place Master League, vor descoperi anul asta un joc foarte bun.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Am mai rumegat putin la el. In offline, imi mentin parerea, mi se pare ca este schimbat in bine. Atat timp cat nu joci pe cea mai mare dificultate, scriptingul nu te va rupe (prea tare). Ma enerveaza ca inca exista problema cu sansele ridicate de gol dat sau luat in minutele 45 si 90, veche metahna dobandita de la aia de peste gard. Macar de copiau partile bune... Surprise mechanics, dramatic moments, domnule!

Pe online, mi se pare un mix. Ba se misca cum trebuie jucatorii, ba nu. Si am mai adus jucatori destul de sprinteni, nu doar astia mai domoli. Uneori zici ca au bile legate de picior sau aleraga in smoala. Nu exista o constanta, asa cum ar trebui. Fundasii prind din urma orice atacant, fie el Llorente sau Aubameyang. Sunt momente cand jucatorii se opresc din alergat total random, si atunci cand te aperi si apare evident atacantul care ia mingea si da gol, dar si atunci cand ataci, cand ar trebui sa fuga pe un spatiu liber, dar el decide sa se retardeze putin si sa se gandeasca la ce trebuie sa faca.

Este o inconstanta marca Konami, as zice. Ei sigur nu vor sa ii supere pe cei care joaca predominant myClub, de asta asculta f mult de aceasta parte a comunitatii. Si pe mine ma seaca cei cu pressing total tot meciul si asta din simplul motiv ca nu are legatura cu realitatea si nu sunt penalizati in niciun fel. Jucatorii nu obosesc, fac pressing in ultimele minute ca in primele. Nicio echipa nu iti joaca asa meci de meci. Sunt unele meciuri in viata reala cand jucatorii dau 120%, dar nu din 3 in 3 zile. Din partea mea sa joace asa toti care vor asta, dar sa aiba parte si de revers, si anume sa oboseasca echipa per total. Si mie imi place sa joc un fotbal creativ, de posesie, pase, placut ochiului. Sa joci ping pong din poarta in poarta este caracteristic FIFA, lucru care imi displace.

Cred ca o sa le ia cateva luni pana il aduc cum trebuie si pe partea online. Sau cine stie...poate ne surprind cumva. Oricum, chiar si cu bubele astea, mi se pare un joc peste 2019, atunci cand este programat sa fie jucat frumos.