Multumesc pentru rapsunsuri!

Pana acum pot spune ca am fost destul de multumit de Win 7. Singura treaba care mi-a dat niste batai de cap a fost activarea unui usb bluetooth, chestie care pe Win 10 se facea mult mai usor. In rest nu prea am avut probleme cu el desi il am instalat de vreo 4-5 ani.
Simt oarecum nevoia de a schimb ceva pe partea asta pentru ca nu am mai umblat de ceva timp la nimic, s-au tot adunat chestii si parca ar merge un fresh install. Asta e si motivul pentru care ma batea gandul sa fac pasul catre win 10, in speranta ca il voi gasi mai matur acum. Din cate inteleg insa, par sa mai existe ceva probleme la unele updateuri.

Apropo de treaba asta - care ar fi diferenta intre Home si Pro la updateuri? Auzisem de la cineva ca pe versiunea Pro se pot pune pe hold updateurile sau ca te poti intoarce la o versiune mai veche in caz de ceva, insa pe Home nu se poate asta. E adevarat?

Legat de DX 12, nu pot sa zic ca ii simt lipsa momentan pentru ca nici nu ma joc foarte mult. Singurul joc care imi face cu ochiul de pe win 10 ar fi Forza Horizon 4. Deh, ce sa fac, am si eu o slabiciune pentru jocurile cu masini
Cred ca daca il iau voi merge pe varianta cu install pe un alt SSD si voi pastra si windows-ul asta vechi, just in case. Pare a fi cea mai buna solutie.