@ccheep84, din pacate, nu a fost nicio momeala. Ceea ce ai vazut in demo este viziunea Konami asupra fotbalului, viziune pe care o aveau si-n anii de demult. Din pacate, este o industrie, trebuie sa se faca bani. Drept urmare, au aplecat urechea la cei care s-au tot plans, celor care vor pasa, pasa, gol si atat. Astia sunt cei care baga banii seriosi, care cumpara MyClub coins samd.

A rezultat o varianta finala care a pierdut tot ceea ce demo-ul reusise exceptional de bine. “Fifangii” din PES sunt o majoritate covarsitoare, din pacate. Sunt raul absolut care va ingropa intr-un final spiritul PES-ului si acel ceva care-l diferentia de gluma proasta a celor de la EA Sports. Japonezii nu realizeaza ca se vor faulta singuri intr-un final “fifatizand” PES-ul.

De ce? Pentru ca in afara de gameplay, PES nu avea nimic cu care sa concureze. Era singurul element de rezistenta, singurul lucru care era la ani lumina fata de competitie.

Si la final, ma intreb, cu noi, astia idioti care am facut precomanda pe baza demo-ului si am fost pacaliti cu versiunea finala, cum ramane?

Am incercat sa cer refund in ideea sa cumpar apoi copia fizica care vine cu gameplay-ul din demo, m-au refuzat. La anul crezi ca mai dau preorder? No way.


Sent from my iPhone using Tapatalk