Single post: Clubul Nintendo 3DS

  1. #760 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Cateva sfaturi folositoare pentru utilizatorii de 3DS:


    Am un New 3DS XL pe care am mai inceput sa il folosesc in sesiuni scurte prin deplasari. Imi place, insa acel C-Stick este ceva odios, imposibil fiind sa il misti continuu intr-o anumite pozitie, in special in jos fiindca aluneca. Controlul in Resident Evil era foarte greoi cu el.

    Sunt multi care se plang de aceasta problema iar rezolvarea este una simpla care functioneaza perfect! Toata operatiunea se face in mai putin de 3minute si nu trebuie* desfacuta consola. C-stick se inlocuieste cu un analog stick de la PSP seria 1000, il gasiti la 15lei de pe OLX.Aveti aici instructiunile:


    Pe langa aceasta modificare, am mai achizionat un grip de pe aliexpress, aveti aici link: Grip New 3ds 3.7$. Este foarte util, ultima data cand mi-am luat consola la mine si uitasem acasa grip-ul, parea foarte ciudat sa o tin in mana cheala si am abandonat sesiunea.


    *Consola trebuie desfacuta numai in cazul in care ati vrea sa pastrati in stare intacta acel C-stick, cand se foloseste metoda ''scoate-l si pune altul'' se rup cateva urechiusi de sustinere ale acelui cauciuc insa chiar si cu ele rupte, se poate reatasa.
    Attached Images Attached Images 1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg dsc00124.jpg