Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
Ce accesorii iti trebuiesc la switch, pentru on the go?
Nu m-ai inteles. Telefonul oricum il ai cu tine in ziua de azi, oricand. Acel telefon ar putea fi oricand un Asus ROG 2. Si nu mai ai nevoie decat de acele "Joy‑Con"-uri (asta daca nu vrei sa te joci direct pe touchscreen). Pe cand tu, pe langa smartphone, trebuie sa cari extra consola, cu ale sale Joy-Con-uri and stuff (nu-mi spune ca tu cari Switch-ul fara un case, eventual un charger, etc.).

Nu am testat Mario Kart, am dat doar exemplu ca Nintendo a inceput sa scoata jocuri si de iOS/Android. Eu nu mai am timp sa joc d-astea de cand eram copil... de-abia fac fata la Lineage II, Star Trek Fleet Command & Co, unde desigur, ma bat alti copiii.
Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
Personal, am renuntat in proportie de 99% sa ma joc pe telefon/tableta, in momentul in care am luat Switch. Si nu ma car peste tot cu el, dar si cand o fac
La mine e fix invers. Personal am renuntat la orice consola mobila de cand cu smartphone-urile/tabletele si atat de multe jocuri din ce in ce mai bune, si care sunt in sfarsit la preturi decente. Cand vad joc de 59.99$ (cum sunt majoritatea de la Nintendo), dau frumusel skip. Nu mai dau atatia bani pe un joc de mobil in 720p, nici sa ma bati...

Dar, in final, fiecare alege ce optiune doreste, desigur