Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
Pai pana atunci ei aloca in tarile civilizate toate bucatile si ramanem fara editii. Nu inteleg de ce trebuie sa asteptam atat de mult.

Cred ca mai bine ne orientam spre alte tari/alte magazine, decat sa asteptam aiurea
Man, nu te obligă nimeni să nu pui pre-order pe alte site-uri dinafară. Nu se alocă după gradul de civilizație ci după volumul de vânzări din fiecate țară. Noi în RO la volume stăm prost mai ales la CEs și chestii de colecție. De aceea suntem la urmă. La ce te aștepți? Să le dea userul MG sau unul din noi mail la Sony: băieți începeți alocarea în România unde veți vinde maxim 50 de CEs (e cam 1000 de lei un CE, cam cât o consolă, mulți în RO nu-și permit suma asta) sau să înceapă cu UK, Germania unde vând lejer 1000 de bucăți?

Dar din păcate nici Altex, nici user-ul Media Galaxy poate schimba asta. Noi tot avem noroc cu el aici că ne mai dă câte un pont.

Eu mă bucur că Altex și Emag ne-au pus pe hartă și mai primim din când în când și noi CEs limitate. Lucrurile se mișcă în direcția care trebuie, dar din păcate nu în ritmul care l-am vrea.

Până atunci, dă pre-order pe amazon.de dacă prinzi și dacă nu let's patiently wait for news from MG.

My 2 cents,
L.



Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk