Terminat pe Veteran -> Una dintre cele mai bune campanii jucate de mine intr-un shooter, si cu siguranta cea mai buna din seria COD, la egalitate cu CoD 4 MW.

Desi nu ma implic niciodata in dezbateri politice simt nevoia sa fac o precizare.
Toti cei care au dat note de 0 pe Metacritic strict datorita apartenentei la o anumita tara, avand impresia ca jocul spune nasoale despre rusi, sunt niste IDIOTI.


Deci, inca o data, idioti. Ce vroiau sa aleaga, iarasi cliseele mincinoase ca toti ce e in dreapta de Liban e naspa? Au shimbat putin, nu vad unde e problema.
Ce tara trebuia sa aiba influenta negativa intr-un joc care este fictiune, San Marino? Normal ca au ales una dintre marile puteri, cum si China a parut a fi nasoala in Battlefield 4.

Idioti... un joc exceptional, la superlativ. ASA se face o campanie.
A si da, kudos fratilor de peste Prut ca apare tara lor in seria Call of Duty, total neasteptat. Pentru cine nu a observat, penultima misiune are loc in localitatea Baurci din Moldova. =)

LE:
Si da, Rusia chiar este o tara foarte misto, am vizitat atat Moscova cat si St. Petersburg si sunt extraordinare atat ca arhitectura cat si ca oameni, am intalnit niste dudes foarte misto si deschisi din toate punctele de vedere.
Fara sa exagerez, mi s-au parut mai reluctanti oamenii random in a da directii turistice la New York si Washington decat la Moscova sau la St. Petersburg.