So...am jucat vreo 3h aseara - jucat e mult spus

Din punct de vedere grafic, jocul este absolut fenomenal (si asta pe PS4 normal). Forma de iluminare globala aleasa + texturile sunt de nota 10. Nu credeam ca o sa vad un asa joc, care sa mearga atat de bine pe generatia actuala, ba chiar pe prima varianta de consola
Animatiile oamenilor si animatiile faciale + texturile folosite pentru piele si pentru toate detaliile din joc (mind blowing faza cu ridicarea parului de pe mana sau cu iritarea pielii). Mai multe zic baietii de la Digital Foundry (mai ales ca am vazut ca au postat inca un video ieri).

Pe partea de sunet, este foarte misto facut. Cand ai distante mai lungi de parcurs, iti trage camera putin mai in spate si-ti baga o melodie. Iar melodiile sunt...

Directia artistica, overall, este foarte buna si in mod clar mr. Kojima se poate apuca de filme fara probleme.

Pe partea de gameplay, cat am reusit sa joc (app 1.5h din cele 3h jucate as zice) este foarte interesant si trebuie sa gandesti destul de bine pe unde si cum vrei sa mergi unde ai de ajuns, trebuie sa fi atent la incarcatura si la cum iti tii echilibrul pe diverse suprafete.

Povestea e foarte interesanta si bine scrisa si deja am inteles ce trebuie sa fac si cum anume sa fac asta.

Momentan imi place si astept cu interes sa ma intorc in Bucuresti si la joc

Ah, era sa uit. Nu stiu daca are, dar daca nu, ii lipseste un photo mode. Este absolut fenomenal felul in care arata si cat de foto realist este totu.