Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
eMag vad ca nu misca cu precomenzile la Death Stranding, cel putin la editia normala. Penibil, mai ales ca jocul este in stoc de azi dimineata si daca dadeam comanda atunci, il puteam ridica tot azi de la un easy box, iar precomanda mea din Mai...

O faza "tare" azi:

Am sunat la ei pe la 9 dimineata, cand am vazut ca este in stoc si am intrebat de precomanda, nu stia nimeni, nimic, desigur, dar dupa apel, am primis sms cum ca a plecat spre showroom, iar pe la 12:30 s-a schimbat status comanda "in drum spre showroom".

Am mai verificat de cateva ori pe parcursul zilei, asteptand sa se schimbe status si sa merg sa-l iau, iar pe la 4:30 am avut "placerea" sa vad ca status comanda a redevenit "comanda plasata".

I-am sunat si in timp ce eram la telefon, s-a schimbat iar in "in drum spre showroom" si am intrebat ce inseamna asta si mi-a zis duduia aia ca acum pleaca de la ei si ca o sa ajunga in showroom "imediat".

3h mai tarziu, status tot "in drum spre showroom", asa ca o sa-i zic pas si merg sa-l iau din alta parte
La fel am patit si eu, Vineri dimineata scria ca a plecat spre showroom la 4:36 dimineata, peste 5 ore mai tarziu a revenit la comanda plasata, apoi iar in drum spre showroom la 9:45 dimineata. Sunt si eu foarte curios cum se procedeaza in cazul precomenzilor. Credeam ca este un fel de primul venit, primul servit, adica daca dai precomanda in Mai, primesti produsul mai repede fata de unul care da cu 2 zile inainte de aparitie. Totodata, credeam ca indiferent de cost sau marime, produsele sunt tratate la fel, adica daca apare pe data de xy, atunci la data aia sa o ai in mana. In realitate se pare ca totusi este o diferenta, deoarece eu in Cluj nu am primit produsul vineri dar am vazut ca alti colegi au primit collector's edition vineri. Sunt un om caruia ii plac mult colectiile fizice si de abia am jocuri cumparate digital, dar tind sa ma conving din ce in ce mai mult ca retaileri astia nu merita banii mei deloc si mai bine imi cumpar de pe store.