Am mai jucat aseara cateva ore.

Pentru cei care sunt inca indecisi, as zice ca nu-i de voi. Ce ati vazut pana acum in ce au aratat, cam ala e jocul. Eu nu pot sa-l recomand daca nu esti sigur. E posibil sa ti se para mega plictisitor si sa-l lasi dupa 2-3h si e pacat de banii dati.

Pentru toti ceilalti care stiu despre ce e vorba si stiu la ce sa se astepte, il recomand cu drag.

Povestea e foarte interesanta, dialogurile sunt bine facute, partea de management/RPG e bine facuta si usor de inteles si odata deschis jocul, intelegi din ce in ce mai multe si incepi sa gandesti putin ce e de facut si ce traseu sa iei, ce sa ocolesti si cum sa procedezi in anumite situatii.

Interesant este cum se schimba putin situatia in momentul in care incepe sa ploua. Si desi eu nu am gasit pana acum pesteri in care sa ma ascund ca sa treaca ploaia, am invatat sa pun sus anumite colete de care ma pot lipsi (gen ce gasesc prin lume si nu sunt importante pentru poveste), intrucat ploaia afecteaza coletele si odata scazut sub 50% health devin cam inutile.

Din cat am mai jucat, parca a inceput sa nu-mi mai placa asa mult grafic. Am inceput sa observ din ce in ce mai multe texturi intinse si lipsa vegetatiei pe bucati destul de mare de pamant, lucru ce-l face sa arate cu adevarat hidos in unele momente.

Dar inca nu am inteles cum, sau poate nu am deblocat asta, dar nu stiu cum pot interactiona cu BB. Adica, sunt momente cand plange si apas pe touchpad si se opreste (cred ca e ok asa, sau se intampla sa se opreasca fix atunci), dar sunt momente cand fac acelasi lucru si nu se intampla nimic.
Si cu siguranta mai sunt foarte multe lucruri de descoperit. Timp sa fie