De cand au devenit " not for everybody " , " too many cutscenes " , " not fun " si alte tampenii sa fie considerate minusuri la un joc? De unde a venit canceru asta de val cu fun guys? M-am saturat pana peste cap de jocuri de duzina FUN. Acum ce caut la un joc e o experienta si Death Stranding ofera asta.

Cred ca daca esti fan science fiction si iti plac filme ca Stalker sau 2001 A Space Odyssey jocul e must play. Daca le consideri naspa si plictisitoare atunci clar nu e pentru tine. Se pare ca unii nu au capacitatea necesara sa aprecieze ceva ce nu contine multa actiune altfel nu-mi explic de unde vine hate-ul asta. Kojima nu a facut niciodata jocuri care sa fie pe placul tuturor si consider asta un lucru bun. Probabil traiesc cu impresia ca orice joc trebuie sa fie pe placul lor si se simt lasati pe dinafara.

Eu nu am mai fost asa prins cu un joc de la Persona 4 si au trecut 8 ani de atunci, nu l-am jucat exact cand a aparut.

Sunt la episodul 6 si nu m-am plictisit nici macar o secunda pana acum. Episodul 3 e cel mai lung si cred ca o sa fie make or break pentru unii. Fara sa dau prea multe detalii, asta e si episodul in care jocul o sa prinda mai multa culoare pentru ca la inceput nu sunt resurse. Actiunea, daca asta cauti, e prezenta mai ales dupa episodul 3. MULEs o sa devina mult mai periculosi. Poti chiar sa-i omori dar eu nu o sa fac asta, o sa incerc sa joc ca la carte. Stealth ai nevoie de skill si de rabdare pentru ca pot sa detecteze usor. Am stat ascuns in cort dupa un raft si credeam ca sunt safe, cel putin in alte jocuri daca faci asta nu te vede nici dracu. Cinematografia e jos palaria, atmosfera e ce trebuie si gameplayu e bun. Nu am ascultat Low Roar pana acum dar muzica se potriveste perfect cu jocul. Nu pot sa zic ca imi place in mod special sa fac deliveries, cel putin asa aveam impresia la inceput. Acum le gasesc destul de relaxante, mai ales cand dupa 15-20 min intra o melodie sau cobor un munte pe un floating carrier. In plus deliveries merg mana in mana cu povestea, nimic nu pare out of place. Poate ca e repetitiv dar ce joc nu e? Cu cat iti place mai mult cu atat e mai putin repetitiv.

Recomand sa-l jucati la hard pentru ca normal e prea usor. Practic normal e easy si s-ar putea sa va stricati singuri experienta cu jocu asta cand o sa ajungeti sa va luptati pentru viata voastra

Mai multe nu o sa spun pana nu o sa-l termin. Sper ca Death Stranding o sa inspire cat mai multi sa inceapa sa faca jocuri mai deosebite, fara se incerce sa le faca pe plac la fun guys