Mai da si nu. Eu sunt de acord cu anumite chestii. Doar jocurile bune/foarte bune ar trebui sa primeasca remaster la cererea fanilor, dar cand o echipa aloca oameni care ar putea sa lucreze la un joc nou, pentru a lucra la o remasterizare al unui joc pe care oricum il poti juca in alta forma (vezi Assassins Creed-urile care sunt disponibile si in Backward Compatibility dar si ca remasterizari), atunci consider ca resursele alea puteau fi folosite intr-un scop mai bun.

Si din pacate, generatia asta de console a fost generatia remasterizarilor, cel putin din punctul meu de vedere, desi am avut si multe jocuri senzationale.
Dar daca lasau Backward Compatibility full cu X360/PS3 si toate resursele alea se focusau doar pe chestii noi, cu siguranta aveam mult mai multe jocuri originale/noi/bune.
Dar da, stiu, arhitecturi diferite, bla bla bla. Sa vedem cum se face pe noua generatie, care tot arhitectura diferita fata de PS3 va avea.

+ de asta, un remaster nu inseamna si mecanici sau meniuri aduse la zi, ceea ce pentru mine personal, este un mare minus.