Pai n-ai ce-i face, e gravitatia Dar ai putina rabdare, se mai schimba lucrurile pe parcurs.

Tocmai ce l-am terminat si eu si......nu stiu. N-am cuvinte. Ceva unic, cu siguranta. O experienta foarte buna, un joc de neratat pe generatia asta de console si un joc prin care pot spune ca am devenit fanul lui Kojima, dar mai ales al mintii lui mega twisted si interesanta.

Da bai da Asa se face un joc. Nu continuare la continuare la continuare...sau remasterizari peste remasterizari. Hai sa mai venim si cu chestii originale si bine facute.

LE: ca fapt divers, mi-a luat 60h sa-l termin si inca mai am zeci de livrari de facut si inca mai am bucati de drum de construit. Sa vedem acum daca ma mai atrage sa ma intorc la el, daca nu mai am poveste, in ideea in care mai am atatea jocuri pe lista

Ca un mare minus, exact cum am zis initial, din pacate te cam rupe din imersiune faptul ca, odata legata regiunea noua la "retea", nu prea mai ai nevoie de scari si restu, pentru ca te folosesti de ce pun celalti oameni, care dispar incredibil de greu (nu tin minte sa fi disparut ceva cat timp am jucat eu, sau poate au pus altii in exact aceleasi locuri). Astfel ca in aceste ore de joc, nu cred ca am avut decat 1 sau 2 momente in care as fi vrut sa am o scara sau o sfoara la mine, dar cum nu am avut, am cautat rute alternative.

Si un alt mare si enervant minus, este felul in care se controleaza masinile uneori, mai ales cand e vorba de pietre. Dai sa sara si nu sare, dai sa accelereze si nu o face, merge doar stanga desi dai sa mearga inainte sau dreapta, iar dupa aia accelereaza cand vrea ea si nu se mai opreste. Momente mega frustrante din cauza carora, nu odata, a trebuit sa abandonez masina si sa iau toata incarcatura in spate/carucioare.