Camionul e bun pentru multe lucruri si nah, e alegerea fiecaruia cum joaca, cat timp exista aceste alegeri.
Eu pana sa-l deblochez, l-am furat de la inamici si o faceam constant, dupa ce se strica de la ploaie
Personal am jucat 90% din timpul petrecut cu vehicule, cu camionul. Ai si autonomie, ai si spatiu de stocare, iar de la level 3, te protejeaza si de sulitele alea cu curent.
Iar faptul ca poti baga in el efectiv mii de metals/ceramics si ce mai e, fara sa impacteze incarcatura pe care trebuie sa o livrezi, este mare lucru.
Cel putin eu asa vad lucrurile

In principiu poti ajunge in 80% din locatii cu el, fizic, daca te lasa jocul, dar da, sunt cateva locatii, alea enumerate de tine spre exemplu, unde nu poti ajunge initial cu camionul.
Eu am reusit sa gasesc drumuri pentru camion pana in varf de munte, unde l-am lasa cu vreo 100m inainte de locatie, din cauza unor stanci mai mari. Ceea ce e mare lucru, pentru ca am putut cara mult mai multe si am facut drumul ala de 10 ori mai rapid

Referitor la "cum privesti lucrurile", ma asteptam ca fiecare drum sa fie unic, printr-un balans facut cu cap, asupra a ce trebuie sa ai la tine pentru parcurs distanta respectiva + coletele pe care trebuie sa le livrezi.
Daca din start renunti la scara si sfoara (implicit la mai multe bucati daca era cazul), deja elimini complet factorul asta si ramai doar cu incarcatura de livrat. Ok, trebuie sa gandesti si acolo ce si cum, dar nu mai este acelasi impact.

Si again, o chestie pe care am folosit-o doar de 2 ori, aproape de final, sunt acele zip lines. Dar au fost multe altele pe care nu le-am folosit deloc, dar tocmai faptul ca poti sa alegi felul in care vrei sa joci, mi se pare fenomenal