Pai asta e faza, cum inaintezi primesti alte chestii de care sa te folosesti, poti sa iti schimbi strategia in functie de ele. Nu esti obligat dar cred ca iti faci singur treaba mai grea daca nu o faci. Cum am spus depinde si de stilul de joc, am folosit extrem de mult ziplines mai ales in munti am facut o retea de ele. Aici de ladders nu m-am folosit deloc, de ropes de 2 3 ori si de motocicleta niciodata. Chiar si in episodul 3 am folosit motocicleta mai mult pe autostrada. Am abordat mules camp stealth, acum imi dau seama ca cineva care nu vrea sa faca asta o sa sara din boscheti cu mitraliera ca Rambo sau o sa treaca prin ele cu motocicleta ca Valentino Rossi.

Cred ca asta e un joc in care fiecare o sa-l termine cu o exeperinta diferita in functie de cum joaca. Am vazut persoane pe youtube care il joaca total aiurea, tot inainte in functie de orice obstacol si arata ca niste clowni. Nu o sa simta jocul cu adevarat, nu o sa dea peste situatii in care nu poti sa treci nici macar un rau fara o scara ca esti prea incarcat. Situatii in care orice piatra poate sa te rastoarne, in care trebuie sa mergi non stop cu R2 si L2, in care mai trebuie sa te si opresti sa-ti masezi picioarele sau sa dormi putin. Eu nu am trecut pe langa lost cargo sau materiale, aproape tot timpu am fost incarcat.