Nu consider ca are vreo treaba faptu ca au aratat consola intr-un filmulet si au anuntat o exclusivitate, dat fiind faptul ca era oficial deja faptul ca next Xbox si next PS se vor lansa la sfarsitul lui 2020. Daca nu era oficiala partea a 2, atunci ar fi fost ceva cu adevarat wow.

Asa e doar interesant de vazut cum arata fizic, desi e cam dezamagitor controllerul ala. Au atat de mult spatiu gol pe fata, unde au ingramadit alea 3 butoane, incat efectiv puteau pune o gramada de chestii, difuzor, butoane mapabile, un touch bar pt shortcuts, samd.

Dpdv features per controller, PS5 cred ca o sa fie peste, prin ce au anuntat/s-a leak-uit pana acum.

Dpdv design Xbox Series X, mie-mi place, iar faptul ca poate fi put atat vertical cat si orizontal este clar un plus.
Si apreciez inovatiile si faptul ca au trecut de la form factorul clasic, de VCR/amplificator/samd cum este si PS si Xbox de la inceput, la ceva mai neconventional, este un plus. Cred ca d-aia vom avea si forma aia interesanta sau ceva asemanator, la PS5.