Jocul are intr-adevar si multe minusuri pe care le-au punctat baietii foarte bine:

- Loading screens maricele spre mari (PS4 Pro), care pot deveni foarte enervante, dar te fac sa fii mai atent in combat.
- Backtrackingul pe care trebuie sa il faci in fiecare nivel, over and over and over. Nava e intotdeauna in celalalt capat. Nu s-ar misca de acolo nici sa-i pici cu ceara. Uneori si uitam cum arata inceptului acelui nivel pana nu ma intorceam acolo dupa fetchquest. Te obliga sa explorezi si cand poate nu ai chef.
- Le-a placut maxim faza cu slideul si l-au bagat peste tot pe unde au putut. Cand faci o faza de 100 de ori, isi pierde din farmec.
- Grafic vorbind este mediu, cu unele zone care arata bine, se vad detalii (noroi, apa, etc), iar altele sunt super low polly (textura in anumite locatii sau gen Shyyyo bird care arata oribil de aproape)
- E o poveste "de duzina", nimic sa te tina pe marginea scaunului, dar au vrut ceva safe, sa placa masei de oameni care asteptau un SP Star Wars ca pe painea calda.
- Are delay uneori la parry/block, cum zicea si Razvan, si se intampla de multe ori sa fi lovit desi poate nu ar fi trebuit.
- Animatii ciudatele atunci cand e de catarat/explorat, uneori nu inregistreaza comanda cum trebuie sau nu se prinde personajul cum trebuie desi contextul permite, etc
- Buguri de genul BD statea pe spatele personajului in loc sa sara in acea cutie sa caute unlocks pentru tine sau lightsaber, etc dar cutia se misca ca si cand el facuse asta si Cal zicea: What did you find? - De mentionat ca asta s-a intamplat doar in portiunea sub apa, nu stiu daca asa era designul sau nu, either way.


Cu toate astea, este un joc bun, mai ales pentru fani. Eu nu sunt asa mare fan, dar tot mi s-a parut ca au facut o treaba buna. Lasa loc de ceva mai bun pentru viitor.