Single post: Cum vi s-a parut anul 2019 in materie de gaming?

  1. #7 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu inteleg de ce tot continuati sa spuneti ca Stadia a fost un epic fail din moment ce:

    1. Serviciul nu s-a lansat oficial. Ce exista momentan e un preview/open beta impachetat ca "versiunea pre-finala" si inca nu are implementate functiile de baza (gen sa dai play direct de pe youtube si multe altele). Momentan cred ca este doar un 30% din capabilitatile Stadia. + multe lucruri care se vor schimba in momentul in care se va incepe dezvoltarea cu Stadia in minte, nu doar o portare simpla si nici aia facuta bine.

    2. Stadia este un mega win, din moment ce face exact ce si-a propus. Merge. Poti face stream de jocuri oriunde ai date mobile. Nu e perfect, dar este jucabil. Mai bine decat isi putea imagina oricine in urma cu 2-3 ani. Ca nu este true 4k inca sau ca nu merge sub nu stiu cati Mbs conteaza prea putin. Stadia merge.

    Mai jos o imagine reprezentativa.

    Si ca sa revenim on toppic, Stadia pentru restul oamenilor se lanseaza in 2020, deci ne vom putea pronunta in legatura cu acest serviciu la finalul lui 2020.
    Eu tot sper sa reusesc sa pun mana pe el.
    Attached Images Attached Images pvjv25556l541.jpg