L-am terminat recent si a fost o relatie love-hate. La inceput mi se parea foarte greoi, nu intelegeam ce sa fac mai intai si de unde sa apuc. Dar odata ce am inteles cum se joaca jocul si in ce mind state trebuie sa intru, s-a dovedit a fi o comoara de joc. Voice actingul si sound designul sunt cele mai bune pe care le-am auzit vreodata, de cand joc eu jocuri. Puzzle-urile in schimb sunt destul de dificile, mai ales la inceput cand nu ai multe indicii.

Daca-l iei, si il recomand, inarmeaza-te cu rabdare, take it slow, nu progresa prea mult prea devreme ca o sa-ti complici viata si investigheaza fiecare "murder scene" cu FOARTE mare atentie, orice detaliu chiar daca pare neinsemnat poate face diferenta. Nu este ca alte jocuri unde investighezi tot felul de scene cu indicii date de joc gen audio cues, tooltips, eagle vision, sau mai stiu eu ce, aici ai aproape zero tinut de mana (ceea ce face cu atat mai satisfacator atunci cand deduci bine). Jocul oricum devine mai usor spre sfarsit, are o curba de dificultate foarte ciudata.

Arta mie mi s-a parut dementiala, foarte interesanta si fresh. Si cand ma gandesc ca un singur om a facut tot jocul (efectiv unul singur, la credits nu erau decat el si baietii de la localizare in alte limbi )