Quote Originally Posted by Altex-Media Galaxy View Post
.


Nu este o diferenta de continut dintre Watch Dogs si Watch Dogs PlayStation Hits. Cel mai probabil a mai ramas stoc din cea non PH. In cazul in care ti-a fost livrat un produs lovit poti sa ceri inlocuirea acestuia.

Nu conteaza ca nu exista diferenta de continut, omul are dreptate. Stiti la fel de bine ca exista diferenta de "valoare" si de "devalorificare" (cautati pe ebay jocuri second mai vechi care au si editie PH sau NS, si veti vedea ca sunt mult mai ieftine decat versiunile standard) intre editii standard si PH, Nintendo Selects etc. Pentru noi astia mai "geeks", nu poate avea acelasi pret un PH sau NS cu o editie normala. Eu unul cand vad orice joc Nintendo selects la pret mai mare decat derizoriu, nici prind gand nu imi trece sa cumpar, pe cand daca la acelasi pret ar fi versiune normala mi s-ar parea ok.
Din punctul meu de vedere ce a descris colegul mai sus se numeste "teapa" sau "inselaciune", e ca si atunci cand cumperi o masina cu kilometrajul dat inapoi. Doar e aceasi masina doar "ambalata" diferit, dar daca pe bord scrie mai multi km ea valoreaza mai putin, ca si la jocuri, daca scrie Playstation Hits, jocul valoreaza mai putin. Omul daca a vrut editie normala, trebuia sa primeasca editie normala.

Imi aduce aminte de o faza patita acum cativa ani pe pieseauto.ro, unde am solicitat un ornament cromat pt Astra-ul meu (dupa ce s-a bagat unul in mine si nu avea asigurare in tara asa ca a platit din buzunar "dar sa fie mai ieftin"). Am specificat clar ca solicit un ornament cu inscriptia "GTC", am primit ofertele, mai multe in jur de acelasi pret, aleg pe unul la care parea ca e in stare mai buna (si nu era cel mai ieftin), iar cand soseste primesc ornament cu inscriptia "1.6". Explicatia: "au rupt baietii in timpul manevrarii ornamentul cu "GTC", dar si asta doar se potriveste". Pai mai nene, eu la aceasi bani gaseam unul cum as fi vrut, sau eram dispus sa dau mai mult sa fie cum imi doresc. Daca oferi ceva, respecta oferta facuta, daca nu esti capabil, informeaza-l pe om, poate nu mai doreste produsul
...romanul nu intelege ca daca omul doreste sa cumpere produsul "X" in culoarea "Y", editia "Z", versiunea "V", atunci fix asta vrea sa primeasca, nu ceva asemanator, similar, care e "acelasi lucru", "ca doar la fel e si ala" etc...

Zic doar punctul meu de vedere, pe care cred ca sunt multi care il impartasesc. De bun simt era sa i se inlocuiasca produsul cu exact ce a comandat.